Герман Галущенко обговорив з міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі напрямки співпраці для допомоги у проходженні зими
Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі Пауліною Генніґ-Клоською. Зустріч відбулась у Варшаві в межах міжнародної конференції Rebuild Ukraine 2024.
Ключовою темою стали напрямки співпраці для допомоги Україні у проходженні нинішнього опалювального сезону.
💬 «Ми розуміємо, що ворог продовжуватиме свої атаки, наслідки яких для енергосистеми наразі важко передбачити. Важливе значення у цьому контексті матиме комерційний імпорт електроенергії з європейських країн, а також можливість залучення аварійної допомоги», - зазначив Герман Галущенко.
Головне із зустрічі:
🔸 Очільник Міненерго подякував партнерам за рішення щодо збільшення максимальної потужності для імпорту електричної енергії з країн ЄС до 2,1 ГВт з 1 грудня та наголосив на важливості подальшої розбудови інфраструктури для міждержавних перетинів, зокрема з Польщею.
🔹Пауліна Генніґ-Клоська запевнила, що Польща готова і надалі підтримувати Україну, а саме з метою консолідації зусиль у межах ЄС для допомоги у проходженні зими.
🔸Сторони приділили увагу співпраці з питань європейської інтеграції. Герман Галущенко наголосив, що Україна зацікавлена у залученні експертної підтримки і допомоги Польщі, зокрема в напрямку інтеграції енергетичних ринків та адаптації українського законодавства до європейських стандартів.
🔹Обговорювалися також перспективи поглиблення співпраці в атомній галузі, залучення досвіду української сторони для розвитку атомної генерації Польщі.
🔸Сторони обговорили потреби українського енергосектору для відновлення та важливість поглиблення співпраці на рівні енергетичних компаній.
Більше за посиланням
Джерело - https://t.me/energyofukraine/3155
На завтра ціна електроенергії періоду BASE становитиме 3 606,07 грн/МВт
Внутрішній вигляд корпусу ядерного реактора, облицьованого нержавіючою сталлю, в майстернях Framatome в Ле-Крезо (Франція).
Сонячна та атомна енергетика мають зовсім різні підходи до виробництва електроенергії. Але чи є між ними щось спільне?
Ми пам’ятаємо. Ми сильні. Ми єдині.
Україна планує запровадити навчальні програми з кліматично нейтральних технологій в енергетиці – Микола Колісник на Rebuild Ukraine 2024
Ситуація в енергосистемі на 2️⃣ 3️⃣ листопада: енергетики відновили живлення для майже 50 тисяч споживачів
Запорізька АЕС знову живиться від двох ліній електропередачі